18.05.2019 | 00.31 > 00:39

Pobeda Brage za kraj

U drugoj utakmici poslednjeg, 34. kola portugalske Primeire, Braga je pred svojim navijačima bez većih problema savladala Portimonense rezultatom 2:0.

Sporting Braga

Printcsrean

Bruno Šadaš je doveo domaći tim do prednosti u 12. minutu na dodavanje Rikarda Esgaija. U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da dođu do poravnanja rezultata, ali u napadačkoj trećini protivnika nisu bili previše kreativni. Braga je to iskoristila i duplirala prenost preko Dijega Souse u 56. minutu koji je bio siguran sa bele tačke.

Do kraja utakmice većih uzbuđenja nije bilo, a tim Abela Fereire je rutinski priveo meč kraju. Nakon ove pobede Braga je zacementirala četvrto mesto na tabeli i obezbedila kvalifikacije za Ligu Evrope. Sa druge strane, Portimonense je sezonu završio na 11. poziciji.