19.05.2019 | 20.25 > 20:26

Gol Maraša, ali Šaveš ispao iz lige

Ekipa Tondele obezbedila je opstanak u portugalskoj Primeiri, pošto je u meču poslednjeg, 34. kola savladala Šaveš sa 5:2.

Bio je to direktni okršaj sa visokim ulogom, Tondela je sada iznad crte sa 35 bodova, Šaveš je ispod crte sa 32 i tako se pridružio Nasionalu i Feirenseu.

Već posle 16 minuta sve je bilo gotovo, pošto je na semaforu stajalo 3:0 posle golova Ikara, Pedra i Murilja. Delgado je povisio na 4:0 u 28. minutu, a do poluvremena su kakvu-takvu nadu gostima doneli Platini i srpski fudbaler Nikola Maraš.

Ipak, konačnih 5:2 u 77. minutu postalvlja Muriljo i Tondela ostaje u ligi.

U poslednjem meču sezone sastali su se Moreirense i Gimaraeš. Moreirense je već obezbedio peto mesto iznad Gimaraeša, ali nije se prijavio učešće u evropskim takmičenjima, pa će ih zameniti upravo Gimaraeš, koji je i pobedio sa 3:1.