Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

25.05.2019 | 21.30 > 21:34

Gudelju posle drame Kup Portugala

Fudbaleri Sportinga posle boljeg izvođenja penala savladali su Porto 5:4 (2:2) i 17. put u istoriji osvojili Kup Portugala.

Nemanja Gudelj

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Ekipa iz Lisabona je izbila na drugo mesto večne liste, ispred Porta, dok je Benfika neprikosnovena sa 26 pehara.

Porto je poveo u 41. minutu golom Soareša, koji je posle asistencije Erere bio na pravom mestu i glavom sa četiri metra zakucao loptu u gol.

Samo četiri minuta kasnije Sporting je izjednačio, a strelac je bio Fernandeš. Vezni igrač tima iz Lisabonma je šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača i taman toliko promenila pravac i završila iz leđa golmana Vane.

Sporting je preokrenuo pogotkom Basta Dosta, koji je imao mnogo sreće jer je lopta posle centaršuta Akunje pogodila defanzivca Porta, promenila pravac i došla do Holanđanina koji je sjajno reagovao za 2:1.

Ipak, ni to nije bio kraj uzbuđenjima na stadionu u Oejrašu. Igrao se 120. minut kada je Felipe iskoristio lošu reakciju odbrane Sportinga, sa dva metra glavom izjednačio rezultat, i obezbedio produžetke.

U penal seriji Sporting nije omeo ni promašaj Bosta u prvoj seriji. Na drugoj strani neprecizni su bili Pepe u trećoj i Fernando u poslednjoj, šestoj seriji, a pobedu ekipi iz Lisabona doneo je Felipe.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je 90+3 minuta u dresu Sportinga.