19.08.2019 | 23.49 > 23:59

Fali Tomane: Tondela do gola tek posle 174 minuta

U poslednjem meču drugog kola portugalskog šampionata Tondela je na svom terenu poražena od Portimonensea 2:1.

CD Tondela

print screen

Posle prvog meča i remija bez golova Tondela je doživela poraz u meču na svom terenu. Portimonense je ušao kao favorit, vodio je 2:0 posle prvih 45 minuta, golovima Boa Mortea u 36. i Jurija u poslednjem minutu prvog dela.

Već tada je bilo jasno da će tri boda otići sa Žoao Kardoso stadiona, ali ono što su navijači čekali je da vide makar prvi gol u sezoni. Do njega su domaći ipak došli u 84. minutu a strelac je bio Rikard. Jasno je da će upravo efikasnost biti glavni problem Tondele ove sezone, s obzirom da je ostala bez najboljeg strelca prošle Tomanea, koji je pojačao Crvenu zvezdu.

Tondela je na deobi 12. mesta sa samo jednim bodom, dok je Portimonense na deobi trećeg mesta sa četiri boda.