31.08.2019 | 01.31 > 01:51

Minimalac Boavište za vrh, Stojiljković asistent

U prva dva meča četvrtog kola portugalskog šampionata pobede su zabeležili Moreirense i Boavišta i to minimalnim rezultatima.

Nikola Stojiljković u dresu Srbije

Adam Nurkiewicz, Getty Images

U duelu dva bivša šampiona u predgrađu Lisabona Belenenseš je dočekao Boavištu. Na kraju gosti su slavili minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je Eriberto Tavareš i to na asistenciju srpskog internacionalca Nikole Stojiljkovića, koji je počeo meč i odigrao 78 minuta. Na kraju, domaćin je završio meč sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Šoa u šestom minutu nadoknade. Ovom pobedom crno-beli iz Porta izbili su na prvo mesto sa osam bodova, jednim više od lisabonskog Sportinga, koji ima utakmicu manje. Belenenseš je ostao na dva boda.

Publika u Moreirenseu takođe je videla samo jedan gol i jedan crveni karton. Ipak, bila je mnogo zadovoljnija jer je ovde slavio domaćin. Već u sedmom minutu Santoš je postigao jedini gol i doneo tri boda Moreirenseu. A crveni karton dobio je igrač gostiju Vilijan, u 81. minutu kada je zaradio drugi žuti karton. Sa ova tri boda Moreirense je došao na deobu drugog mesta sa Sportingom i Familikaom, sa sedam bodova, ali i utakmicom više.