01.09.2019 | 01.41 > 01:51

Koates tragičar Lavova, Rio Aveu tri boda iz Lisabona

Sporting CP

Sporting nije uspeo da se vrati na čelo tabele portugalskog šampionata, pošto je na svom terenu pretrpeo poraz u meču četvrtog kola od Rio Avea 3:2, a tragičar je bio urugvajski defanzivac Sebastijan Koates.

Sporting

Gualter Fatia/Getty Images

Favorizovani Lavovi vodili su 2:1 do 86. minuta golovima Fernandeša i Felipea. Međutim, od tada do kraja utakmice nesrećni Koates skrivio je dva penala. I prvi gol Rio Ave je postigao iz penala, koji je takođe skrivio Koates u četvrtom minutu i tada dobio žuti karton. Taj penal je realizovao Augusto, koji je bio precizan i u prvom minutu nadoknade sa bele tačke za 3:2, a za taj skrivljen penal Koates je dobio i drugi žuti karton. Drugi penal u 86. minutu realizovao je Ronan. Na taj način Rio Ave je ostvario drugu pobedu u šampionatu i sada ima šest bodova, samo bod manje od trećeplasiranog Sportinga, ali uz utakmicu manje.

Na mestu lidera iznenađujuće nalazi se novopečeni prvoligaš Famalikao, koji je u gostima pobedio Aveš 3:2. Famalikao ima 10 bodova, dva više od Boavište. U preostala dva duela subotnjeg programa Maritimo je, takođe kao gost savladao Fereiru 1:0, a u jedinom meču gde gosti nisu došli do pobede Žil Visente i Setubal odigrali su bez golova.