Crveni kartoni, autogolovi i penali na sve strane

Portugal 2. sep 20190:19 > 0:21
SK

U nedelju su u Portugalu u četvrtom kolu Primeire pobede slavili Porto i Benfika. Tondela i Santa Klara igrali su bez golova. Na tri meča videli smo sedam golova i tri crvena kartona.

Porto je treće pobede u sezoni došao pred svojim navijačima protiv Gimaraeša koji je savldan rezultatom 3:0. Gosti su meč završili sa devet igrača na terenu.

Već u prvom minutu, nakon samo 40 sekundi igre, Tapsoba je dobio direktan crveni karton i gosti su već bili u velikim problemima.

Marega je u 14. minutu postigao jedini gol u prvom poluvremenu. Gimaraeš je odolevao napadima Porta, ali su se muke udvostručile kad aje Dejvidson dobio crveni karton u 78. minutu. Samo minut ranije sudija mu je pokazao žuti karton, ali on je nastavio da se svađa i na kraju je umesto drugog žutog dobio direktan crveni.

Deset minuta kasnije Markano je pogodio za 2:0, a u trećem minutu nadoknade Marega se još jednom upisao u strelce i pogodio za konačnih 3:0.

Benfika je bila ubedljiva na gostovanju Bragi gde je rezultatom 4:0 upisala treću pobedu u šampionatu.

U ovom meču nismo videli crvene kartone, ali jesmo dva autogola.

Pici je prvo u 25. minutu pogodio sa bele tačke, a zatim u 47. na dodavanje Almeide za 2:0.

I kao da to nije bilo dovoljno, muke gostiju dodatno su začinili Viana i Esđao autogolovima za velikih 4:0.

Tondela i Santa Klara igrali su bez golova, a domaći su promašili dva penala.

Rikard je bio neprecizan u 24, a Denilson u 78. minutu. Od 25. je Tondela bila sa igračem manje jer je Moufi dobio direktan crveni karton.