Pobeda Porta i remi Sportintga ostavljaju Famalikao na prvom mestu na tabeli Primeire nakon petog kola.

Porto

Octavio Passos, Getty Images Sport

Porto

U nedelju je kompletirano peto kolo fudbalskog šampionata Portugalije, a u tri od pet duela slavili su gosti. Samo je u duelu Boavište i Sportinga viđen remi.

Porto je do pobede stigao na gostovanju Portimonenseu 3:2 golom u osmom minutu nadoknade.

Prvo poluvreme pripalo je Portu koji je golovima Talesa (sa penala) i Ze Luisa vodio 2:0.

Portimonense je uz dva brza gola uspeo da dođe do izjednačenja. Dener je bio precizan u 74. minutu, a nepuna tri minuta kasnije uz gol Anzaija bilo je 2:2.

Tales je u drugom minutu nadoknade uz direktan crveni karton otišao u svlačionicu, ali meč nije bio završen. Igrao se osmi minut nadoknade kada je Markano iskoristio dodavanje Korone i doneo Portu sva tri boda.

Sporting nije uspeo da kompletira preokret na gostovanju Boavišti.

Poveli su domaći nakon samo sedam minuta preko Marlona, a na izjednačenje se čekalo sve do 62. minuta kada je pogodio Fernandeš.

Nervozna igra gostiju "krinisana" je crvenim kartonom u prvom minutu nadoknade kada je strelac izjednačujućeg gola dobio drugi žuti karton - šesti za goste u ovom meču.

U ostalim mečevima, Belenenseš je slavio na gostovanju Maritimu 3:1, Tondela je kao gost savladala Rio Ave 4:2, a Santa Klara je jedini domaćin koji je slavio pobedu i to protiv Moreirensea 2:0.