Getty Images/Stuart Franklin

21.09.2019 | 23.56 > 23:58

Preokret i gol Seferovića u 90+1. za pobedu Benfike

Fudbaleri Benfike pobedili su Moreirense na gostovanju u šestom kolu Primeire posle preokreta rezultatom 2:1, a odlučujući gol postigao je Haris Seferović u 90+1. minutu.

Haris Seferović

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Švajcarski napadač je u jednom od poslednjih napada na utakmici glavom zatresao mrežu na centaršut Žote sa leve strane.

Time je krunisana furiozna završnica Orlova, koji su do izjednačujućeg pogotka stigli šest minuta ranije.

Igrao se 85. minut, kad je Rafa Silva sačekao loptu na daljoj stativi i, poput Seferovića, glavom savladao Pasinata.

Prethodno je Moreirense do vođstva protiv šampiona stigao u 48. golom Singa.

Benfika, za koju je Ljubomir Fejsa odigrao ceo meč, sad je prva na tabeli sa 15 bodova, dva više uz meč više od Famalikaoa, dok je Moreirense deveti sa sedam.

Rio Ave je na strani savladao Belenenšeš sa 2:0, a strelci su bili Moreira u devetom i Lopes u 57. minutu.