Getty Images/Mike Hewitt

23.09.2019 | 00.30

Peta uzastopna pobeda Porta

Fudbaleri Porta posle startnog remija ostvarili su i petu uzastopnu pobedu u prvenstvu Portugala i sa 15 bodova izjednačili su se na vrhu tabele sa Benfikom.

Ze Luis

Epsilon, Getty Images Sport

Porto je na Dragao stadionu savladao Santa Klaru 2:0, a oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Domaći su poveli u 15. minutu pogotkom Ze Luiša na asistenciju Danila Pereire, dok je konačan rezultat postavio defanzivac Santa Klare Sezar nespretnom reakcijom posle slobodnog udarca u 41. minutu.

Porto u sledćem kolu gostuje Rio Aveu, koji je četvrti sa deset bodova, dok će Santa Klara ugostiti Žil Visente, koji je u nedelju odigrao bez golova sa Boavištom iako je od 21. minuta imao igrača više.

Gimaraeš je u gostima bio bolji od Tondele 3:1, a golova nije bilo u duelu Setubal - Portimonense.