24.09.2019 | 00.14 > 00:27

Famalikao bajka traje: Srušen i Sporting usred Lisabona

Sporting CP

Najprijatnije iznenađenje portugalskog šampionata Famalikao ne prestaje sa senzacijama. Najnoviju su priredili u Lisabonu, gde su savladali favorizovani Sporting 2:1 i to posle preokreta.

FC Famalicao

Printscreen

Lavovi su vodili od 25. minuta golom Vijeta i sa pozitivnim rezultatom otišli na odmor. Međutim, dojučerašnji drugoligaš ne poznaje reč predaja. U 55. minutu preko Lameirasa stigli su do izjednačenja. Ekipa koja je samo jednom igrala nerešeno nije se predavala dok nije stigla i do drugog gola. Koates je bio tragičar Sportinga, pošto je u 88. minutu postigao autogol, a minut kasnije u igru je ušao Uroš Račić. Ovo je prva istorijska pobeda Famalikaoa nad Sportingom, kojom se vratio na čelo tabele i sa 16 bodova ima jedan više od Benfike i Porta. Sporting je sedmi sa osam bodova.

U prvom meču dana Braga i Maritimo odigrali su 2:2. Gosti su poveli u 32. minutu preko Mede iz penala. Braga je takođe imala penal u 54. minutu, ali Paulinjo nije pogodio sa bele tačke. Samo tri minuta kasnije Ruben je zatresao svoju mrežu i doneo izjednačenje Bragi. U 70. minutu novo vođstvo Maritima, strelac je bio Bembok u 70. minutu. Osam minuta kasnije Paulinjo postavlja konačan rezultat. Oba tim su posle ovog remija na deobi 15. mesta sa po pet bodova, samo jednim više od zone ispadanja.