Bruno Fernandeš ponovo spasilac Lavova sa bele tačke

Portugal 31. okt 201923:42 > 23:51
Gualter Fatia/Getty Images

Lisabonski Sporting ponovo se mučio, ali je ipak ostvario pobedu u devetom kolu portugalskog šampionata, pošto je slavio u gostima protiv Fereire 2:1.

Junak gotovo posrnulih Lavova ponovo je bio Bruno Fernandeš i to ponovo sa bele tačke. Posle dosta sumnjivog prekršaja u kaznenom prostoru domaćih dosuđen je penal, a reprezentativac Portugalije bio je precizan i u 79. minutu doneo gostima sva tri boda. Sporting je vodio od 11. minuta golom Felipea, a izjednačio je Tanke u 74. minutu. Sporting je sada četvrti sa 17 bodova, sedam manje od vodeće Benfike.

Braga je doživela novi poraz. U predgrađu Porta Boavišta je slavila 2:0 golovima Košte u šestom i Mateusa u trećem minutu nadoknade. Za domaćina nije igrao pozajmljeni igrač Brage Nikola Stojiljković. Boavišta je šesta sa 15 bodova, dok je Braga 10. sa 11 i očekuju teški dani trenera ekipe, nekadašnjeg šefa stručnog štaba Crvene zvezde.

U poslednjem meču dana Santa Klara i Setubal odigrali su 1:1.