Carlos Rodrigues/Getty Images

10.11.2019 | 00.44 > 00:46

Benfika sigurna, FCF ispustio vođstvo od 3:0 u 65. min

Benfica Lisbon

U subotu su se igrala četiri meča 11. kola portugalskog šampionata – Benfika je pobedila u gostima, baš kao i Žil Visente, Rio Ave je slavio kod kuće, a bodove su u goleadi podelili Famalikao i Moreirense.

Benfica FC

Getty images/Octavio Passos

Benfika je na strani bila bolja od Santa Klare sa 2:1 posle preokreta. Domaćin je vodio golom Karvalja u 17. minutu, ali su u nastavku „Orlovi“ uspeli da dođu do tri boda golovima Vinisijusa i Picija.

Benfika je povećala prednost na čelu tabele u odnosu na drugoplasirani Porto i ona sada iznosi pet bodova, ali plavo-beli imaju i meč manje i igraju ga u nedelju. U narednom kolu Benfika u Lisabonu dočekuje Maritimo.

Jedini strelac u pobedi Rio Avea nad Vitorijom Setubal od 1:0 bio je Karlos Mane. Moglo je biti i 2:0 za Rio Ave, ali je u 61. minutu Augusto promašio penal za domaće, koji su posle nova tri boda na sedmom mestu.

Žil Visente je slavio sa 2:1 protiv Aveša, a dvostruki strelac za pobednike bio je Baraje, dok je gol za Aveš postigao Jamga. Aveš je ubedljivo najlošiji tim lige sa svega tri boda iz prvih 11 utakmica. Bio im je ovo deseti uzastopni poraz u svim takmičenjima.

Za kraj valja istaći da je Failikao remizirao 3:3 sa Moreirenseom, uprkos tom što je u 65. minutu vodio 3:0. Maćado, Pedro i Vitorija postigli su golove za goste i doneli im veliki bod.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.