11.11.2019 | 03.29

Teles doneo pobedu Portu u gradskom derbiju

FC Porto

Golom Aleksa Telesa na početku utakmice Porto je došao do pobede nad Boavistom u 11. kolu portugalske Primeire.

Octavio Passos, Getty Images Sport

Gradski derbi rešen je već u devetom minutu, kada je Teles postigao gol. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone u domaćem prvenstvu.

Porto je tako ostao neporažen i u 14 duelu sa Baovistom.

Ekipa koju predvodi Seržo Konseisao nastavio je trku za liderom Benfikom, za kojom zaostaje dva boda. Baovista je posle drugog uzastopnog poraza na sedmom mestu.

Trijumfu se radovao i četvrtoplasirani Sporting, koji je na svom terenu savladao Belenenses sa 2:0. Iako su domaći imali manje vremena loptu u nogama, uputili su dvostruko više šuteva ka golu rivala. Do pobede su fudbaleri Sportinga došli tek u završnici, i to golovima Vieta u 74. i 81. minutu.

Braga je golovima Paulinja i Halena došla do pobede nad Vitorijom i to u gostima. Mada su domaći više pretili, Braga je bila konkretnija pa je došla do sigurne pobede.

Vitorija je posle ovog poraza peta na tabeli, sa četiri boda manje od Sporrtinga. Braha je posle upisane četvre pobede na devetom mestu.

Ferejra je golom Pedrinja u 16. minutu ostvarila pobedu nad Tondelom. Do kraja meča oba tima su ostala sa igračem manje. Ferejra je sa desetoricom ostala posle drugog žutog kartona Brunu Santošu u 65. minutu. Gosti su oslabljeni bili tek od petog minuta sudijske nadoknade kada je isključen Sampajo.

Maritimo i Portimonense su podelili bodove, odigravši 1:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.