Getty Images/Stuart Franklin

01.12.2019 | 23.07 > 23:10

Sporting ponovo razočarao

Fudbaleri Žil Visentea pobedili su Sporting iz Lisabona rezultatom 3:1 u utakmici 12. kola prvenstva Portugala i trećim uzastopnim trijumfom probili se na sedmo mesto na tabeli.

Stefan Ristovski

David Ramos, Getty Images Sport

Domaći tim poveo je u 18. minutu golom Kraeva, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio je Vendel. Lima je pogotkom iz jedanaesterca u 53. minutu ponovo doneo prednost Žil Visenteu, a konačan rezultat postavio je Naiđi u nadoknadi vremena.

Sporting je upisao četvrti poraz u sezoni i ostao je na četvrtoj poziciji sa 20 bodova, 12 manje od vodeće Benfike i osam od drugoplasiranog Porta.

Belenenšeš je u gostima bio bolji od Tondele rezultatom 1:0, dok su Setubal i Gimaraeš podelili bodove - 1:1.

U ponedeljak su na programu poslednja dva duela 12. kola, a meč između Porta i Fereire od 21:45 sati gledajte na SK2.