Porto uporno prati Benfiku

FC Porto

U poslednja dva susreta 12. kola portugalskog šampionata pobede su zabeležili Porto i Braga i to protiv Fereire i Rio Avea.

Octavio Passos, Getty Images Sport

Ekipa sa Dragaoa nastavila je da prati Benfiku na drugom mestu tabele. Do nova tri boda došli su lako na svom terenu pobedom 2:0. Golove su postigli Endiaje u 18. i Ze Luis u 76. minutu. Porto ima 31 bod, dva manje od lidera i šampiona Benfike. Fereira je pretposlednja 17. sa osam bodova.

Braga je malo procvetala, s obzirom da je protiv Rio Avea kod kuće identičnim rezultatom kao Porto došla do druge vezane pobede i trećeg meča bez poraza. Golove za ekipu Rikarda Sa Pinta postigli su Paulinjo i Orta. Braga je sada na deobi petog mesta sa Boavištom, pošto obe ekipe imaju po 18 bodova, dva manje od Sportinga. Rio Ave je deveti sa 15.