Liga kup: Sportingu nada, Gimaraeš na pragu polufinala

Portugal 5. dec 20190:28 > 0:42
Gualter Fatia/Getty Images

Odigrana su još dva meča drugog kola grupne faze Liga kupa Portugalije. Pobede u gostima zabeležili su lisabonski Sporting i Gimaraeš identičnim rezultatom 2:0.

Posle poraza u prvom kolu Sporting je bio pred imperativom pobede protiv Žil Visentea u gostima, kako bi sačuvao šansu za plasman u polufinale. Lavovi su, kao i tokom većeg dela sezone, propisno iskidali živce svojim navijačima, ali su na kraju došli do bodova. Bruno Fernandeš je otvorio bravu u 89. minutu. Akinja je u drugom minutu nadoknade dobio drugi žuti karton, a u četvrtom minutu nadoknade Vijeto potvrđuje trijumf 2:0. Ovom pobedom Sporting je došao do trećeg mesta u Grupi C sa tri boda i ima bod manje od Portimonensea i Rio Avea, dok je Žil Visente na začelju bez bodova. U poslednjem kolu Portimonense dočekuje Sporting, a Rio Ave Žil Visente.

U Grupi B Gimaraeš je posle remija sa Benfikom u prvom kolu iskoristio novi remi Orlova, protiv Kovilje i zabeležio pobedu 2:0 protiv Setubala, čime se osamio na čelu grupe sa četiri boda. Po dva imaju Kovilja i Benfika, a Setubal jedan. U poslednjem kolu Gimaraeš dočekuje Kovilju i pobedom sve rešava, a Benfika gostuje Setubalu i mora da čeka kiks Gimaraeša.