Getty Images/Stuart Franklin

09.12.2019 | 00.08 > 00:20

Novi remi: Porto polako posustaje, Benfika na +4

Fudbaleri Porta remizirali su na gostovanju sa Belenešešom rezultatom 1:1 i posle 13. kola Primeire zaostaju četiri boda za vodećom Benfikom.

Porto

Julian Finney Getty Images Sport

Zmajevi su ostvarili drugi remi u poslednjih pet mečeva i polako gube korak za aktuelnim šampionima.

Oba pogotka u duelu sa Belenenšešom viđena su u prvih pola sata. Najpre su domaći poveli preko Santoša u 14. minutu, da bi Teles u 32. iz penala doneo poravnanje.

Napadali su Zmajevi svim silama u nastavku, imali nekoliko šansi za trijumf, međutim, protivnička odbrana je izdržala.

Ekipa Sportinga slavila je kod kuće nad Moreirenseom sa 1:0. Lavovi su do tri boda stigli pogotkom Felipea u 70. minutu.

Moreirense je četiri minuta kasnije ostao sa desetoricom zbog isključenja Jaga, ali to nije uticalo na krajnji rezultat.

Sporting je četvrti na tabeli sa 23 boda, dok je Moreirense 13. sa 14.

U ostalim utakmicama, Fereira - Setubal 2:3, Gimaraeš - Portimonense 2:0.