Getty Images/Christof Koepsel

15.12.2019 | 00.00 > 00:02

Benfika ubedljiva protiv Familikaa, dominirao Pici

Benfica Lisbon

U tri meča 14. kola portigalske Primeire pobede su upisali domaćini - Benfika, Setubal i Maritimo.

Benfica Lisabon

Carlos Rodrigues/Getty Images

Benfika je na svom terenu dočekala Familikao i upisala 11. vezanu pobedu u šampionatu do koje je došla rezultatom 4:0.

Goleadu je otvorio Karlos Vinisijus desetim golom u sezoni. Igrao se 39. minut.

U natsavku je dominirao Pici koji je postigao dva gola - u 48. i 63. minutu, a zatim i asistirao Kaju za četvrti gol Benfike na meču. Kajo je u igru ušao samo pet minuta pre nego što je postigao gol.

Pici je sada sa 11 golova na vrhu liste strelaca Primeire.

Familikao, za koji je 90 minuta odigrao Uroš Račić, i pored trećeg uzastopnog poraza, bar do nedelje, ostaje na trećem mestu na tabeli.

Maritimo je bio bolji od Boavište 1:0, a istovetnim rezultatom slavio je Setubal protiv Aveša.