Benfika posle preokreta prošla Bragu

Portugal 19. dec 20190:41 > 0:55
Carlos Rodrigues/Getty Images

Odigrana su još tri meča osmine finala portugalskog kupa. U derbiju runde Benfika je posle preokreta savladala Bragu 2:1.

Povela je Braga na Lužu autogolom Ferera u 14. minutu. Ali radost gostiju trajala je svega pet minuta, pošto je Pici na asistenciju Karlosa Vinicijusa izjednačio. Asistent kod prvog bio je junak prolaza Benfike, pošto je u 62. minutu postigao gol za preokret – 2:1. Taj rezultat je ostao na snazi do kraja i Benfika se plasirala se među osam najboljih.

Orlovima su se pridružile Fereira, koja je bila ubedljiva protiv Sporting Espinja 3:0 i Kanelas 2010. koji je minimalnim rezultatom u gostima savladao Sertanense. Ranije su prolaz u četvrtfinale obezbedili Akademiko Viseu, Rio Ave i Varzim, a igraju se još dva meča Porto – Santa Klara i Familikao – Mafra.