Getty Images/Christof Koepsel

11.01.2020 | 23.37 > 23:39

Sporting i virus slomili Setubal

Sporting CP

U subotu su u Primeiri na programu bila tri meča 16. kola. Pobede su upisali Sporting i Familikao, a duel Portimonensea i Fereire završen je bez golova.

Sporting

Gualter Fatia/Getty Images

Sporting je slavio na gostovanju Setubalu koji je pre meča tražio odlaganje meča zbog toga što je veliki broj prvotimaca pokošen virusom. Dozvolu za odlaganja nisu dobili i poraženi su 3:1 što im je prvi poraz na domaćem terenu ove sezone.

Poveo je Sporting u 27. minutu zahvaljujući autogolu Meire, a u 34. je sa bele tačke na 2:0 povisio Bruno Fernandeš.

Karlinjos je smanjo na 2:1 u 63. minutu, a za konačnih 3:1 pogodio je Fernandeš koji je možda odigrao i poslednji meč u Sportingu ako je suditi po vestima da su agenti Mnačseter junajteda i Totenhema u Portugaliji i da se bore za njegov potpis.

Familikao je slavio na gostovanju Boavišti golom Martineza Tonija u 81. minutu.

Gosti su do pobede došli sa igračem manje jer je već u prvom minutu isključen Defendi. Da snage budu izjednačene na terenu u 84. minutu se pobrinuo Marlon.

U meču Portimonensea i Fereire nije bilo golova.