Getty Images/Stuart Franklin

12.01.2020 | 23.13 > 23:16

Braga iz 2 u 1, Žil Visente siguran

Fudbaleri Brage i Žil Visentea ostvarili su pobede u nedeljnim utakmicama 16. kola prvenstva Portugala, dok je duel između Maritima i Gimaraeša završen bez golova.

Braga

Getty Images/EuroFootball

Braga

Braga je posle preokreta u drugom poluvremenu savladala Tondelu rezultatom 2:1, a junak drugog uzastopnog trijumfa bio je Paulinjo. Dvadesetčetvorogodišnji Portugalac je na poluvremenu zamenio Hortu i pogocima u 79. i prvom minutu nadoknade doneo tri boda svom timu.

Strelac za goste bio je Muriljo u 37. minutu.

Žil Visente je naneo treći uzastopni poraz Belenenšešu 2:0, a golove su postigli Lorenci u 53. i Lima u 75. minutu.

Benfika je lider šampionata sa 45 bodova, Porto ima letiri manje, dok je Famalikao treći sa 30.