17.01.2020 | 00.19 > 00:25

Kup: Drugoligaš zakazo okršaj sa Portom

FC Porto

Poznati su polufinalisti Kupa Portugalije. Poslednja ekipa koja se plasirala među četiri najbolje je drugoligaš Akademiko Viseu, koji je na svom terenu savladao trećeligaša Kanelas 2010.

Academico Viseu

Printscreen

Porto je čekao rivala protiv kojeg će bez sumnje biti favorit. Ipak, veliku borbu vodili su Akademiko i Kanelas. Svakako, ulog je bio jedan od najvećih, plasman u polufinale. Na kraju domaćin je slavio pogotkom Australijanca Entonija Kartera, koji je u 92. minutu postigao jedini pogodak na meču.

Akademiko će u polufinalu gostovati Portu, dok se u drugom polufinalu sastaju Benfika i Famalikao.