18.01.2020 | 00.17 > 00:58

Veliki kiks Porta, Benfika "vlada" Lisabonom za +7

U petak uveče portugalska Primeira je ljubiteljima fudbala priredila vrhunski spektakl – u meču dana, lisabonskom derbiju, Benfika je slavila protiv Sportinga sa 2:0 i povećala prednost na čelu tabele na sedam bodova u odnosu na Porto koji je napravio kiks.

Benfika

Carlos Rodrigues/Getty Images

Sporting je možda bio i bolji rival, ali je Benfika došla do vođstva u 80. minutu preko Silve, koji je potom pogodio i u 90+9. minutu i doneo tri boda i veliko slavlje „Orlovima.“ Benfika je sada prva na tabeli sa sedam bodova više od Porta.

U drugom meču dana fudbaleri Brage slavili su protiv Porta u gostima rezultatom 2:1. Franseržo je već u petom minutu postigao gol, a zbog nesportskog ponašanja prilikom slavlja zaradio je i žuti karton.

Tu nije bilo kraja uzbuđenjima. Teles je u završnici prvog poluvremena propustio priliku da donese izjednačenje svom timu, pošto nije bio precizan sa bele tačke.

Ni nastavak nije doneo bolju koncentraciju u redovima domaće ekipe, a u 56. minutu penal je promašio Soares. Brazilac se iskupio za promašaj dva minuta kasnije, kada je iskoristivši asistenciju Marege pogodio za 1:1. Veliku pobedu Bragi doneo je Paulinjo golom u 75. minutu.

Porto je sada na drugom mestu tabele sa 41 bodom, a Braga se trećom pobedom u nizu popela na petu poziciju.

Braga je slavila i u 16. kolu, baš kao i ekipa Žil Visentea.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.