Setubal i Gimaraeš minimalcima do pobeda, Aveš ubedljiv

Portugal 18. jan 202023:45 > 23:46
Printscreen

Četiri duela 17. kola u subotu su bila na programu u portugalskoj Primeiri. Pobede su upisale ekipe Aveša, Gimaraeša i Setubala. Tondela i Moreirense odigrali su nerešeno.

Nakon dva vezana ligaška poraza, fudbaleri Setubala u subotu su slavili na gostovanju Belenensešu zahvaljujući golu iskusnog napadača Heldera Guedeša u 39. minutu meča.

Minimalnim rezultatom pobedu je upisao i Gimaraeš koji je na svom terenu bio bolji od Santa Klare. Jedini gol na ovom meču viđen je tek u prvom minutu nadoknade, a strelac je bio Žoao Pedro Silva Sousa.

Aveš je na svom terenu bio bolji od Portimomensea i slavio je rezultatom 3:0. Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a na prvi se čekalo do 51. minuta kada je strelac bio Velinton Žunior. Zidan Banjaki je bio strelac drugog, a Merdad Mohamadi trećeg gola.

Tonedela i Moreirense odigrali su 1:1. Pite je u osmom minutu promašio penal za domaće koji do vođstva dolaze preko Vilsona u 55. minutu. Bod je gostima doneo Nene golom u 79. minutu meča.