Catherine Ivill/Getty Images

20.01.2020 | 00.44 > 00:51

Familikao samo delimično iskoristio poraz Lavova

Posle poraza Sportinga u velikom lisabonskom derbiju Familikao je imao šansu da pobegne jednom od najvećih portugalskih klubova u borbi za treće mesto. Na njihovu žalost, odigrali su kod kuće samo 1:1 sa Mariimom.

lopta

Mark Dadswell, Getty Images

Famalikao ipak može da bude zadovoljan i tim bodom, jer su ga bukvalno spašavali. Gosti su vodili od 22. minuta kada je Žoel bio strelac. Imali su tri boda u džepu i samo čekali da sudija Oliveira svira kraj, a onda šok i erupcija oduševljenja na gradskom stadionu u Famalikau. Martines Toni je u šestom minutu nadoknade postigao gol i na taj način doneo, zlata vredan bod, kojim je ipak povećana prednost na trećem mestu u odnosu na Sporting. Jeste da iznosi dva boda, ali makar je prednost. Maritimo je 11. sa 20 bodova i ima šest bodova više od timova iz opasne zone. Za Famalikao svih 90 minuta odigrao je Uroš Račić.

U ostala dva meča dana Fereira i Žil Visente odigrali su bez golova, dok je Rio Ave pobedio Boavištu 2:0. Za goste je svih 90 minuta odigrao Nikola Stojiljković.