Getty Images/Stuart Franklin

25.01.2020 | 22.52 > 22:53

Portu su ne dâ: Braga u 90+5. do trofeja u Liga kupu!

FC Porto

Fudbaleri Brage osvojili su Liga kup drugi put u svojoj istoriji, pošto su u finalu savladali Porto golom Rikarda Horte u 90+5. minutu - 1:0.

U jednom od poslednjih napada na meču i gužve pred golom Zmajeva, lopta je došla do Horte, koji je iz okreta poslao u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Ovakvim ishodom nastavila se crna serija Porta u Liga kupu, pošto ekipa sa Dragaoa još nijednom nije uspela da dođe do trofeja, a ovo je bilo 13. izdanje takmičenja.

Sastav Serža Konseisaa bio je konkretniji rival tokom većeg dela meča, naročito u prvom poluvremenu, kad je propustio nekoliko dobrih prilika, pa se može reći da ima za čim da žali.

Imala je Braga svoje šanse da reši meč nešto ranije. Najizglednije su propustili su Horta i Melo da Silva, koji su pogađali prečku u 13. i 90+2. minutu.