Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

28.01.2020 | 00.32 > 00:34

Sportingu dovoljan jedan gol, Rio Ave u seriji

Fudbaleri Sportinga i Rio Avea ostvarili su pobede u mečevima 18. kola prvenstva Portugala odigranim u ponedeljak.

Sporting Lisabon - Fiorentina

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Sporting je na stadionu Žose Alvalade savladao Maritimo minimalnim rezultatom 1:0, a odlučujući trenutak viđen je u 76. minutu kada je Kristijan Borha sjajno ispratio napad i preciznim udarcem iskosa sa leve strane doneo tri boda svom timu.

Ekipa iz Lisabona je treća sa 32 boda, devet manje od Porta, koji u utorak igra sa Žil Visenteom, i čak 19 manje od gradskog rivala Benfike. Maritimo je 13. u ligi sa 20 bodova.

Rio Ave u gostima protiv Gimaraeša upisao treću uzastopnu pobedu - 2:1. Lopez je načeo mrežu domaćina u 38. minutu, a samo dva minuta kasnije Mateus je duplirao prednost.

Konačan rezultat postavio je Tapsoba u 75. minutu.

Rio Ave je peti sa 28 bodova, a Gimaraeš sedmi sa tri boda manje.