Getty Images/Stuart Franklin

13.02.2020 | 01.09 > 01:10

Zmajevi u finalu: Čeka se trofej posle devet godina

FC Porto

Fudbaleri Porta plasirali su se u finale portugalskog kupa pobedom u dvomeču nad Akademikom ukupnim rezultatom 4:1.

Octavio Passos, Getty Images Sport

Zmajevi su u prvoj utakmici remizirali na strani 1:1, ali su u revanšu na svom terenu bili neumoljivi i trijumfom od 3:0 osigurali borbu za trofej.

Domaće je do vođstva na stadionu Dragao doveo Aleks Teles pogotkom iz penala u 19. minutu, da bi Ze Luiš u 64. povisio rezultat.

Sve dileme oko pobednika bile su rešene posle gola Serža Oliveire osam minuta kasnije.

Ekipu Serža Konseisaa u finalu čeka okršaj sa Benfikom. Za Porto će to biti šansa da osvoji kup prvu put posle devet godina.