16.02.2020 | 00.30 > 00:32

Ponovo poraz Benfike, Porto se sasvim približio

U subotu su se igrala četiri meča 21. kola portugalskog šampionata, a dan je u potpunosti obeležila pobeda Brage u gostima protiv Benfike – bio je to drugi neuspeh u nizu za „Orlove“, kojima Porto u slučaju pobede u nedelju nad Gimaraešom, može da se približi na svega jedan bod zaostatka.

Benfika

Carlos Rodrigues/Getty Images

Braga je slavila 1:0 na „Lužu“, a jedini pogodak za goste postigao je Palinja u nadoknadi vremena na kraju prvog dela igre. Korner je izveo Sekeira, a 24-godišnji vezista bio je najviši na petercu i savladao golmana Vlahodimosa.

Benfika sada ima 54 boda, četiri više od Porta, ali i meč više, dok se sa nova tri boda Braga popela na treće mesto ispred Sportinga – sada imaju 37.

Sporting je kao gost remizirao 1:1 protiv Rio Avea, a domaćin je vodio od drugog minuta preko Piazona. Kada je Koateš u 71. minutu dobio drugi žuti karton delovalo je da će zeleno-beli imati veoma težak zadatak da izbegnu poraz, ali je bod „Lavovima“ doneo Kabral iz penala u 84. minutu.

Sporting je pao na četvrto mesto, a u narednom kolu čeka Boavištu, dok se Rio Ave približio upravo Sportingu na tri boda manjka i tražiće svoju šansu da se plasira na mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Stanta Klara je pobedila Tondelu sa 1:0, a bivši defanzivac Crvene zvezde Marko Petković odigrao je 81 minut kao starter za poraženu ekipu. Gol odluke postigao je Alfosno u 73. minutu.

Portimomnense je kao domaćin remizirao 1:1 sa Moreirenseom, a za goste je čitav meč odigrao bivši igrač Radničkog i Vojvodine Lazar Rosić.