AMA/Corbis via Getty Images)

16.02.2020 | 20.37 > 23:13

Marega napustio teren zbog rasizma! Porto na minus 1

Fudbaleri Porta iskoristili su kiks Benfike i pobedom u gostima u 21. kolu prvenstva Portugala protiv Gimaraeša rezultatom 2:1 približili se lideru na svega bod zaostatka.

Marega, Porto

Octavio Passos, Getty Images Sport

Porto je do prošlog vikenda praktično bio otpisan iz borbe za titulu, ali je posle trijumfa u derbiju protiv Benfike zabeležio i četvrtu uzastopnu pobedu i najavio veliku borbu za pehar u preostalih 13 kola.

Gosti su poveli u 10. minutu autogolom golmana Žesusa od koga se lopta odbila nakon što je jedan igrač Porta pogodio prečku.

Tek što je počelo drugo poluvreme Duarte je izjednačio rezultat na 1:1, a velika tri boda svom timu obezbedio je Marega u 60. minutu.

Sport Klub Youtube

Duel je obeležio i incident na rasnoj osnovi kada su navijači domaćeg tima u 69. minutu vređeli Maregu, a iznerviranog reprezentativca Malija niko nije mogao da spreči da revolt pokaže tako đto će izaći sa terena.

Trener Porta Seržo Konseisao umesto Marege u u igru je uveo Vilsona Manafu.

Belenenšeš je u gostima savladao Boavištu sa 2:1, Maritimo je bio ubedljiv pred svojim navijačima protiv Fereire 3:0, dok je Famalikao odigrao nerešeno sa Avešom 1:1. Domaći tim je do boda došao u 90+6 minutu golom Ričelija i to sa igračem manje.

Uroš Račić je odigrao ceo meč za Famalikao.