22.02.2020 | 00.45 > 00:50

Gimaraeš merka Evropu, Avešu se smeši druga liga

U prvom meču 22. kola portugalskog šampionata Gimaraeš je kao gost savladao fenjeraša Aveš 2:0 i na taj način nastavio da sanja plasman u evrokupove.

Gimaraeš

Gualter Fatia/Getty Images

Ipak, sve je moglo i drugačije da se razvija u Avešu. Domaćin je, posle dosadnog prvog poluvremena bez golova, imao sjajnu priliku u 56. minutu da povede. Ali Žunior nije iskoristio penal. Kazna je usledila devet minuta kasnije, kada je Dejvidson doneo prednost gostima. U 78. minutu Andre trese mrežu i postavlja konačnih 2:0 za veliku pobedu gostiju.

Gimaraeš je sedmi sa 31 bodom i ima dva manje od petoplasiranog Rio Avea i šestoplasiranog Famalikaoa, mesta koja vode u Ligu Evrope. Aveš je i dalje poslednji sa 13 bodova, mada Fereira, prva iznad crte, ima samo tri boda više.