Getty Images/Stuart Franklin

24.02.2020 | 01.13 > 01:15

Projektil Telesa odveo Zmajeve na vrh

FC Porto

Fudbaleri Porta pobedili su Portimonense na svom terenu u 22. kolu Primeire rezultatom 1:0 i time se popeli na prvu poziciju tabele.

Octavio Passos, Getty Images Sport

Zmajevi, posle petog uzastopnog trijumfa, imaju 56 bodova, dva više i meč više od branioca titule Benfike, koja je na drugoj poziciji.

Najzaslužniji za slavlje na stadionu Dragao bio je levi bek Aleks Teles, koji je u 87. minutu fantastičnim pogotkom sa distance doneo Zmajevima tri boda.

You Tube Sport Klub

Gosti imaju za čime da žale na ovoj utakmici pošto su u 45. minutu propustili priliku da iz penala dođu do prednosti. Neprecizan sa bele tačke bio je Martines.

Lisabonski Sporting je kod kuće bio bolji od Boavište sa 2:0. Slovenac Andraž Šporar doveo je Lavove u vođstvo u 13. minutu, a konačan rezultat postavio je Plata u 42.

Sporting je četvrti na tabeli sa 39 bodova, jednim manje od trećeplasirane Brage koja je kao domaćin savladala Setubal sa 3:1.

U ostalim mečevima, Fereira - Famalikao 2:1, Moreirense - Santa Klada 2:1.