06.06.2020 | 00.15 > 00:23

Braga dva puta vodila, ali u 90+2 ostala bez bodova

Veoma zanimljivo bilo je u Santa Klari, gde je istoimeni tim u meču 25. kola portugalske Primere bio bolji od Brage 3:2 i to posle preokreta.

Braga stadion

Getty Images

To je jedna od onih noći kada mora da se dogodi nešto neverovatno. Braga je došla kao favorit i povela u 20. minutu iz penala. Precizan je bio Franserđo. Ipak, Tijago Santana je u 34. minutu doneo izjednačenje. Nova prednost Brage. U 56. minutu Trinkao trese mrežu.

A onda u 64. minutu Silva dobija drugi žuti karton zbog prekršaja u šesnaestercu. Odgovornost sa bele tačke preuzeo je Santana i doneo novo izjednačenje. Ipak, mreže su mirovale sve do drugog minuta nadoknade kada je Karvaljo postigao pobedonosni gol. Santa Klara je osma sa 33 boda, Braga je ostala treća sa 46, ali sa samo tri boda više od Sportinga.

U drugom meču dana Belenenseš je savladao kao gost Aveš 2:0, autogolom Fabija u 11. i pogotkom Varele u 39. minutu. Belenenseš je 11. sa 29 bodova, 10 više od zone ispadanja, dok je Aveš poslednji sa 13.