Familikao bi Evropu: Slavlje u Žil Visenteu

Portugal 10. jun 20200:01 > 0:08
Michael Regan/Getty Images

U prvoj utakmici 26. kola portugalske Primere Familikao Uroša Račića kao gost je savladala Žil Visente 3:1 i tako se uključila za mesta koja vode u Ligu Evrope.

Poslednji poraz Familikao je doživeo u februaru i od tada je u prethodna četiri meča osvojio 10 bodova, a od završetka pandemije koronavirusa zabeležili su obe pobede. Prvo je pao lider Porto a sada i Žil Visente. Već u 12. minutu gosti su poveli Martins je bio precizan sa bele tačke. Pola sata kasnije Gonkalveš duplira prednost. Žil Visente se vratio u 77. minutu golom nekadašnjeg golgetera Crvene zvezde Uga Vijere. Ipak, nisu uspeli da izbegnu poraz, a do kraja su primili još jedan gol. Sopstvenu mrežu u prvom minutu nadoknade zatresao je Bangera.

Ovom pobedom Familikao se izjednačio sa četvrtim Sportingom, pošto oba tima imaju po 43 boda, tri manje od trećeplasirane Brage. Žil Visente je 10. sa 30 bodova.