29.06.2020 | 20.50 > 00:10

Benfika se predala, Maritimo pobedio za Porto

Benfica Lisbon

Još uvek aktuelni šampion Benfika ima sve manje šanse da odbrani titulu. U 29. kolo ušla je sa tri boda manje od Porta, ali posle poraza od Maritima u gostima 3:0 plavo-beli imaju zicer.

Octavio Passos/Getty Images

Lisabonskim Orlovima samo je pobeda značila u ovom meču. Međutim, nisu nalazili put do gola. Pokušao je Bruno Laž i sa uvođenjem otpisanog Andrije Živkovića u 74. minutu umesto indisponiranog Picija. Ali u istom minutu Korea postiže pogodak za Maritimo. Još se gosti nisu oporavili a samo četiri minuta kasnije Pinjo je povisio na 2:0. Bilo je tada jasno da će Benfika ostati bez bodova, a najverovatnije i bez titule.

Do kraja Maritimo je postigao još jedan gol, ali je na asistenciju VAR poništen zbog ofsajda Žoela. Benfika je ostala druga sa 64 ali posle pobede Porta 1:0 u Fereiri, golom Mbembe, razlika je sada šest bodova pet kola pre kraja. Maritimo je 12. sa 31 bodom i ima sedam bodova više od Portimonensea koji je prvi u zoni ispadanja.

Moreirense je zabeležio pobedu protiv otpisanog Aveša u gostima 1:0 i samo mu fali još bod da definitivno osigura opstanak.