Benfica Lisbon

Četiri meča 30. kola odigrana su u subotu u portugalskoj Primeiri. Pobede su slavili Benfika, Braga, Gimaraeš i Fereira.

Benfica FC

Getty images/Octavio Passos

U danu kada su ostali bez trenera, fudbaleri Benfike slavili su na svom terenu protiv Boavište 3:1.

Još pre odlaska na odmor Benfika je vodila 3:0. Golove su redom postizali Almeida, Pici i Gabrijel.

U 64. minutu je na 3:1 smanjio Dulanto, a do kraja smo videli i gol Karlosa Vinisijusa koji je ipak poništen zbog ofsajda pa je rezultat ostao nepromenjen.

Braga je na svom terenu bila ubedljiva protiv Aveša i slavila je rezultatom 4:0.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Goleadu je započeo Fonte, a nadovezali su se Horta, Ruiz i Paulinjo.

Gimaraeš je rezultatom 1:0 slavio na gostovanju Portimonenseu, a Fereira je kao gost savladala Setubal 3:2.

Nakon nekompletnog 30. kola Porto je prvi sa 70 bodova, tri manje ima Benfika koja sada ima meč više.