Porto na bod od titule, Famalikao blizu Evrope

Portugal 10. jul 20200:28 > 0:36
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Porto je i u 31. kolu povećao razliku u odnosu na Benfiku. Lider je slavio u gostima protiv Tondele 3:1, dok je Benfika igrala samo 1:1 u gostima protiv Familikaoa.

Porto je bravu domaćina otključao u 47. minutu preko Pereire, a u 64. je stekao dva gola prednosti preko Marege. Ronan sigurnim izvođenjem penala u 77. minutu vraća kakvu, takvu neizvesnost i smanjuje na 2:1, ali je u petom minutu nadoknade Vijera, takođe iz penala postavio konačnih 3:1. Porto je ovom pobedom napravio veliki korak ka tituli, jer je zahvaljujući kiksu Benfike otišao na +8 tri kola pre kraja i samo mu je bod dovoljan do kraja da vrati titulu. Tondela je 15. sa 30 bodova, samo tri više od zone ispadanja.

Derbi se igrao u Famalikau. Domaćin, novopečeni prvoligaš, dočekao je šampiona u želji da se bori za Evropu. Benfika je povela golom Picija u 37. minutu, ali je domaćin ipak stigao do boda golom Guge u 84. minutu. Uroš Račić odigrao je svih 90 minuta za Famalikao, koji je prepustio peto mesto Rio Aveu, pošto je pobedio Portimonense 2:1 i ima bod manje od mesta koje vodi u Ligu Evrope.