Getty Images/Stuart Franklin

14.07.2020 | 00.45 > 00:50

Famalikao blizu Evrope, Račić 'požuteo'

Fudbaleri Famalikaa pobedili su Vitoriju Setubal u gostima u 32. kolu portugalske Primeire rezultatom 2:1 i tako zadržali šanse da obezbede mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Uroš Račić

Quality Sport Images/Getty Images

Uroš Račić

Novajlija i najprijatnije iznenađenje u šampionatu ima 52 boda, jedan više od Rio Avea, koji je u ponedeljak uveče odigrao bez golova na gostovanju Maritimu.

Famalikao je poveo u 15. minutu pogotkom Gonsavlesa, a izjednačio je Žubal devet minuta kasnije.

Gonsalves, inače pozajmljen igrač Benfike, u 89. minutu je drugim golom obezbedio važna tri boda svom timu koji u sledećem kolu dočekuje Boavištu.

Srpski internacionalac Uroš Račić je odigrao ceo meč za Famalikao i u 37. minutu je zaradio žuti karton.

Vitorija Setubal je prva iznad zone ispadanja sa tri boda više od Portimonensea.