Šestica Porta, važna pobeda Tondele

Portugal 21. jul 20200:05 > 0:07
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Porta jesu obezbedili titulu u Portugalu, ali žele u velikom stilu da završe sezone – u meču pretposlednjeg, 33. kola deklasirali su Moreirense sa 6:1.

Poveli su domaći golom Luisa Dijaza u 4. minutu, da bi u 30. izjednačio Abreu. U drugom poluvremenu Porto je bio nadmoćan – Otavio je dao gol u 51. minutu, dva minuta kasnije Teljes je bio precizan iz penala, a do kraja su pogotke dali Marega i dva puta Soareš.

Porto ima 82 boda, 11 više i meč više od Benfike, dok je Moreirense osmi na tabeli sa 43 boda.

Prethodno je ekipa Pasoš Fereire obezbedila opstanak u ligi pobedom nad Portimonenseom 2:1. Domaći tim sada je 13. na tabeli sa 38 bodova, dok je Portimonense 16, mesto iznad crte, sa 30 bodova – toliko ima i Setubal, koji ima i meč manje.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu – Bruno Santoš i Denilson za Fereiru, dok su gosti između ta dva postigli pogodak, tačnije bio je to autogol Marsela.

U preostaloj utakmici dana Tondela je pobedila Bragu sa 1:0 i tako učinila uslugu Sportingu iz Lisabona koji sada na trećoj poziciji ima dva boda više i meč manje od Brage. Tondela ima 33 boda na 15. mestu, a važan gol u borbi za opstanak postigao je Tavareš u 74. minutu. Srpski fudbaler Marko Petković u samoj završnici meča ušao je u igru za pobednički tim.