Benfiki derbi Lisabona, poraz šampiona za kraj

Portugal 26. jul 20200:20 > 0:22
Print screen/SK

Fudbaleri Benfike pobedili su Sporting kod kuće, u lisabonskom derbiju u poslednjem kolu Primerire, rezultatom 2:1.

Orlovima je trijumf nad velikim rivalom doneo Karlos Vinisijus pogotkom u 88. minutu.

Domaći su prethodno poveli preko Harisa Seferovića u 28, da bi na 1:1 poravnao Slovenac Andraž Šporar u 69. minutu.

Izuzetno uzbudljiv duel viđen je na Lužu i vrlo lako su i jedni i drugi mogli do još pogodaka. Najbolje šanse za Benfiku propustili su Pici, Dijaš i Žardel, a za Sporting Tijago Tomas i Nuno Mendeš.

Benfika prvenstvo završava kao vicešampiona sa 77 bodova. Sporting je četvrti sa 60.

Isti broj poena poput Lavova ima i trećeplasirana Braga, uz bolju gol razliku, i to pošto je na zatvaranju sezone savladala novog šampiona Porto sa 2:1

Braga je time obezbedila direktan plasman u Ligu Evrope, dok će Sporting morati u kvalifikacije.

Meč na Munisipalu rešen je preokretom. Zmajevi su poveli preko Uribea u šestom minutu, da bi domaći golovima Horte u 54. i Franserža u 66. trijumfovali.

U preostala dva meča, Maritimo – Famalikao 3:3, Boavišta – Rio Ave 0:2.