19.09.2020 | 00.15 > 00:23

Košmaran debi Babića, Famalikao dobio peticu od Benfike

Benfica Lisbon

Počeo je portugalski šampionat, a najtrofejniji tim i prošlosezonski vicešampion Benfika pokazala je u derbiju prvog kola protiv Famalikaoa rešenost da se vrati na vrh. Lisabonski Orlovi slavili su u gostima ubedljivo 5:1.

Benfika

Print screen/SK

Benfika

Neće po dobrom pamtiti debi u dresu prošle sezone najprijatnijeg iznenađenja doskorašnji defanzivac Crvene zvezde Srđan Babić. On jeste odigrao svih 90 minuta, ali sigurno mu neće biti plus što je bio u srcu odbrane na meču gde je njegov tim primio pet golova. Makar i protiv jednog od dva najveća favorita za titulu.

Seriju golova Benfike otvorio je, a i zatvorio nemački internacionalac Đan-Luka Valdšmit. Prvi gol za vođstvo Orlova postigao je u 19. minutu, a u 66. minutu postigao je gol za 0:5. Između ta dva gola u strelce su se upisali Everton u 21, Grimaldo u 42. i Silva u 52. minutu. Počasno gol za domaćina postigao je Guga.

U drugom meču prvog dana Belenenseš je kao gost savladao Gimaraeš 1:0 golom Petea u 47. minutu.