21.09.2020 | 22.50 > 23:01

Remi u Portimonenseu, Fereira promašila penal u 90+9

Odigrana je još jedna utakmica prvog kola portugalskog šampionata. Portimonense i Fereira odigrali su nerešeno 1:1.

Getty Images/Patrick Smith

Mnogo bolje u meč su ušli gosti, koji su dominirali u prvom delu. Međutim, gola nije bilo. I kada je taman delovalo da će se Portimonense provući da ode na poluvreme sa početnim rezultatom, u drugom minutu nadoknade zatresla se njihova mreža. A strelac je bio upravo igrač Portimonensea Posinjolo.

Ipak, domaći igrači uspeli su da zatresu i protivničku mrežu. Do 1:1 Portimonense je došao u 52. minutu a strelac je bio Fabricio. Bio je aktivniji domaćin u drugom delu i više je pretio, ali najbolju šansu za pobedu imali su gosti iz Fereire. Dosuđen je penal u samom finišu, u devetom minutu nadoknade, međutim Tanke je promašio jedanaesterac i ostalo je 1:1.