Dave Thompson/Getty Images

25.09.2020 | 23.26

Šok na Munisipalu: Santa Klara pobedila Bragu

U prvoj utakmici drugog kola portugalske Primeire ekipa Santa Klare iznenadila je domaćina u Bragi i pobedila rezultatom 1:0.

Estadio Municipal de Braga

Octavio Passos/Getty Images

Jedini gol na meču postigao je već u petom minutu Brazilac Tijago Santana kad je na asistenciju Rafaela Ramosa matirao zemljaka Mateusa Magaljaeša.

Ekipi Brage nedostajalo je sreće na ovoj utakmici. Imala je mnogo više od igre, stvorila i brojne šanse, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

U prvom poluvremenu sudija Rui Košta je poništio gol za Bragu jer je jedan domaći igrač stajao ispred golmana gostiju Marka Pereire.

U drugom poluvremenu pritisak Brage bio je još veći, Andre Horta je jednom pogodio okvir gola, ali mreža gostiju kao da je bila začarana.

Ekipi iz Brage je to drugi poraz pošto je u prvom kolu izgubila derbi od šampiona Porta 1:3.  S druge strane Santa Klara je pobedila i u prvom kolu kao domaćin ekipu Maritima 2:0 i trenutno je prva na tabeli sa maksimalnih šest bodova. Prvi put u istoriji, makar i na 24 sata...