Carlos Rodrigues/Getty Images

27.09.2020 | 00.12 > 00:14

'Petarda' Porta, maksimalna i Benfika

Fudbaleri Porta ubedljivo su kao gosti pobedili Boavištu 5:0 u utakmici drugog kola prvenstva Portugalije.

Benfika je na svom terenu bila bolja od Moreirensea sa 2:0, dok je Maritimo savladao Tondelu 2:1.

Porto je svih pet golova postigao u drugom poluvrmenu. Korona je u 47. minutu 'otključao bravu' protivničkog tima, a potom su redom golove postizali Serhio Oliveira u 59, Marega u 67. i 72. i Luiš Diaz u 90+1 minutu.

Aktuelni šampion ima maksimalan učinak posle dva kola, baš kao i najveći rival Benfika.

Ekipa iz Lisabona je na Lužu slavila pogocima Rubena Diaša, koji je na meti Mančester Sitija, u 20. i Harisa Seferovića u 80. minutu.

Lazar Rosić je za Moreirense odigrao ceo meč.

Maritimo je došao do prvog tijumfa iako je od 41. minuta igrao bez isključenog Fabija Kina. Pinjo je u 34. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, Da Kosta je izjednačio u 42. a Pinjo je pred odlazak na odmor postavio konačan rezultat.

Od 76. minuta za Maritimo je zaigrao nekadašnji fudbaler Spartaka iz Subotice Dejan Kerkez.