03.10.2020 | 00.23 > 00:33

Remi u Moreirenseu, pobeda Gimaraeša

Odigrane su prve dve utakmce trećeg kola portugalske Primere. Gimaraeš je zabeležio minimalnu pobedu na svom terenu protiv Fereire, dok su Moreirense i Boavišta odigrali 1:1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odluka o pobedniku u Gimaraešu pala je sa bele tačke. U 83. minutu dosuđen je penal za domaće, a precizan sa kreča bio je Andre. Tim golom domaći su osvojili sva tri boda, sa koja su izbili na deobu četvrtog mesta sa četiri boda, koliko imaju Nacional i Moreirense, ali Nasional ima utakmicu manje. Fereira je ostala na jednom bodu.

Moreirense je, poput Gimaraeša, kompletirao sva tri znaka posle prva tri kola. Posle pobede i poraza odigrali su i iks i to na svom terenu protiv Boavište. Gosti su poveli u devetom minutu golom Gomeša, a do boda je Moreirense došao sa bele tačke. Penal je dosuđen u 65. minutu, a siguran realizator najstrože kazne bio je Abreu. Boavišta je 13. sa dva boda.