Getty Images/Mike Hewitt

03.10.2020 | 21.50 > 00:10

Maritimo šokirao Porto na Dragau

FC Porto

Fudbaleri Maritima napravili su veliko iznenađenje i u trećem kolu portugalske Primeire u gostima su pobedili Porto rezultatom 3:2.

Pepe

Julian Finney/Getty Images

Aktuelnom šampionu to je bio prvi poraz u sezoni, dok je Maritimo upisao drugi trijumf i sa šest bodova na deobi je drugog mesta tabele.

Pinjo je u 24. minutu doneo prednost gostujućem timu, Pepe je izjednačio u finišu prvog poluvremena, a u nastavku meča viđena su još tri pogotka i jedan penal.

Raspoloženi Pinjo je u 52. minutu po drugi put matirao Dioga Kostu, Aleš Telješ u 86. nije realizovao jedanaesterac, a Nanu je u četvrtom minutu nadoknade overio trijumf Maritimu.

Konačan rezultat postabio je Otavio u devetom minutu nadoknade.

Srpski internacionalac Dejan Kerkez nije igrao za Maritimo.

Santa Klara i Žil Visente odigrali su bez golova, a domaći tim je zahvaljujući osvojenom bodu izbio na vrh tabele sa sedam bodova.

Braga je u gostima ubedljivo savladala Tondelu 4:0 golovima Viana u 22, Galena u 26. i 43. i Horte u 29. minutu.