Pobede Benfike i Sportinga, dva gola Seferovića

U nedeljnim mečevima trećeg kola u portugalskoj Primeriri pobede su upisali Benfika i Sporting.

Haris Seferović

Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Benfike slavili su protiv Farensea 3:2 i upisali treću pobedu u sezoni.

Posle 15. minuta igre Pici je doneo prednost domaćinu i taj rezultat bio je na snazi do 4. minuta. Gauld je u 53. minutu slabo izveo penal, ali u pripravnosti je bio Luka koji je iskoristio odbijenu loptu i pogodio za izjednačenje.

Haris Seferović je u nastavku postigao dva gola, prvi u 79, a drugi u 87. minutu za siguran ulazak u završnicu meča.

Konačan rezultat postavio je u petom minutu nadoknade Fernandeš.

Sporting je slavio na gostovanju Portimonenseu rezultatom 2:0 i upisao drugu pobedu u isto toliko odigranih mečeva.

U ovom meču sve je rešeno za 11. minuta. Poveo je Sporting u četvrtom minutu preko Mendeša, a u 11. je Santoš zapečatio pobedu svog tima.

Nasional i Belenenseš su odigrali meč bez golova, a Famalikao i Rio Ave odigrali su 1:1.