Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

17.10.2020 | 23.47 > 23:53

Četiri gola, preokret... Sportingu i Portu po bod

Fudbaleri Sportinga i Porta odigrali su 2:2 u Lisabonu u derbiju četvrtog kola prvenstva Portugalije.

Fudbaleri Sportinga

REUTERS/Rafael Marchante

Oba tima imaju po sedam bodova, s tim što je Sporting odigrao utakmicu manje, dok Benfika iz tri duela ima maksimalan učinak i lider je šampionata.

U zanimljivom duelu na Dragao stadionu tri od četiri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Sporting je poveo u 9. minutu golom Santoša, ali su aktuelni prvaci na odmor otišli sa vođstvom 2:1.

Uribe je u 25. minutu izjednačio, a Korona je 20 minuta kasnije doneo prednost gostujućoj ekipi. Bilo je burno u finišu poluvremena tako da je trener Sportinga Amorim u šestom minutu nadoknade dobio direktan crveni karton.

Bod ekipi iz Lisabona u 87. minutu doneo je nekadašnji igrač Atletiko Madrida Lusijano Vieto.

U preostalim utakmicama Braga je na svom terenu bila bolja od Nasionala 2:1, Portimonense je identičnim rezultatom u gostima pobedio Maritimo, dok su Žil Visente i Tondela odigrali 1:1.