Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

25.10.2020 | 23.23 > 23:26

Babiću i Lukoviću bod posle crvenog i 0:2

U nedelju su odigrane četiri utakmice u portugalskoj Primeiri, a pobede su ostvarile ekipe Brage, Moreirensea i Rio Avea, dok je duel između Famalikaa i Boavište završen podelom bodova.

Srđan Babić

FK Crvena zvezda

Srđan Babić

Braga je slavila na gostovanju Vitoriji Gimaraeš rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je Esgajo sredinom prvog poluvremena.

Meč u Gimaraešu obeležila su tri direktna crvena kartona u razmako od samo nekoliko minuta. Van igre u 82. minutu morao je fudbaler gostujućeg tima Karmo, za njim i igrač Vitorije Fernandes, da bi u 85. minutu Franserđo napustio teren i Bragu ostavio sa devetoricom na terenu.

Rio Ave je identičnim rezultatom pobedio Farense u gostima golom Karlosa Mane u 19. minutu.

Moreirense je bio bolji od Maritima 2:1, a Famalikao za koji je ceo meč odigrao nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Srđan Babić, remizirao je sa Boavištom 2:2. Gosti su vodili 2:0 pogocima Hamačea u 69. i Garsije u 75. minutu, ali su u 83. ostali bez isključenog strelca drugog gola što je domaći tim iskoristio.

Bod Famalikau doneli su Lameiras u 85. i Ržonata Rovert u 90+4 minutu.

Andrija Luković nije ulazio u igru za domaću ekipu.

Benfika je lider prvenstva sa 12 bodova iz četiri utakmice, Porto i Sporting imaju po deset, Braga 9, Moreirense 8...